www.jurekwdrodze.pl - fotografia podróżnicza

Dania w grudniu 2016 rokuKilka słów o Danii:

Kopenhaga jest chyba najciekawszą skandynawską stolicą. Szkoda tylko, że nie miałem okazji zobaczyć miasta przy niebieskim niebie. Pierwsza rzecz jaka przykuła moją uwagę, to bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa. W Kopenhadze zwraca uwagę również specyficzna duńska architektura nowoczesna - minimalistyczna i funkcjonalna (sami Duńczycy nazywają ją zrównoważoną). Ze względu na bardzo wysokie ceny, niestety, nie spróbowałem zbytnio duńskich dań. Wiem jedynie, że pieczywo mają bardzo dobre :)

Kilka porad:

  • Dojazd z Kopenhagi do białego klifu Mons Klint komunikacją publiczną nie jest łatwy, dlatego lepiej wypożyczyć auto. Tym bardziej, że autostrady w Danii są darmowe.
  • Komunikacja publiczna w Kopenhadze jest bardzo droga. Jeśli więc nie nocujecie w centrum, to warto zaopatrzyć się w kartę CityPass 24- lub 72-godzinną. Jest ważna na wszystkie środki transportu (autobusy, metro, wszystkie pociągi).

Mapa podróży:


Legenda: odwiedzone miejsca       nieodwiedzone miejsca       polecane przez innych restauracje       nocleg       transport
Kopenhaga - Port Nyhavn
Kopenhaga - Ogrody Tivoli
Kopenhaga - Fort Kastellet i okolice
Kopenhaga - Christiansborg i okolice
Kopenhaga - Plac Radhuspladsen i okolice
Kopenhaga - Deptak Stroget i okolice
Kopenhaga - Wolne Miasto Christiania
Kopenhaga - pozostała część miasta
Kościół Elmelunde
Møns Klint - biały klif
Jedzenie

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.2008-2017 © www.jurekwdrodze.pl - Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora jest zabronione